Brædstrup Idrætsforening af 1924

Du er her:  Hjem > Badminton  > Oprykninger        
top
Page

Oprykninger

Lucas Dåbeck oprykning til U11C
Med guld i double og sølv i single 
til RSL cup i Nr. Aaby d. 2. maj 2015
sikrede Lucas sig oprykning til U11C
Tillykke Lucas
 
Jeppe Bräuner oprykning til U11C
Med en flot 1. plads i double og
sølv i single i Thoraager/Rønne, d. 1. april 2015
sikrede Jeppe sig oprykning til U11C
Tillykke Jeppe
 
Tobias oprykning til U11C
Med en flot guldmedalje i single og double til
Kommunemesterskaberne d. 31. januar 2015
i Rask Mølle sikrede Tobias oprykning til U11C
Tillykke Tobias
 
Emil Poulsen oprykning til U13C
Med en flot guldmedalje i single til
marts stævne i Kolding d. 14. marts 2015
sikrede Emil sig oprykning til U13C
Tillykke Emil
 
Julie Dåbeck oprykning til U13C
Med stævne sejr i både single og double
i Ølholm d. 13. december 2014
sikrede Julie sig oprykning til U13C
Tillykke Julie
 
Mikkel Westermann oprykning til U13C
Med en flot sølvmedalje i single til
Kommunemesterskaberne d. 31. januar 2015
i Rask Mølle sikrede Mikkel sig oprykning til U13C
Tillykke Mikkel
 
Marcus Dåbeck oprykning til U15A
Med 2. plads i single til jule cup i Aulum
og med sejre i holdkamp d. 10. januar 2015
sikrede Marcus sig oprykning til U15C
Tillykke Marcus
 
Nikolai Høi oprykning til U15B
Med sejre i holdkamp d. 10. januar 2015
og med 2. plads i double i Juelsminde d. 17. januar
sikrede Nikolai sig oprykning til U15B
Tillykke Nikolai
 
Mikkel Bonde oprykning til U17B
Med en flot guldmedalje i single til
Kommunemesterskanerne d. 31. januar 2015
i Rask Mølle sikrede Mikkel sig oprykning til U17B
Tillykke Mikkel
 
Rasmus Brauner oprykning til U17A
Med 1. pladsen i single til stævne i Juelsminde
d. 17. januar 2015, og med sejre i holdkamp d. 7. marts 2015
sikrede Rasmus sig oprykning til U17A
Tillykke Rasmus
« forrige top næste »
top
News
top
Menu
Brædstrup Idrætsforening af 1924 | Skovvejen 26, 8740 Brædstrup
Powered by CMSimple | Template: ge-webdesign.de | 2018 HolmeNet